Заявка на кредит онлайн. Без довідок і поручителів

Оформить заявку Скрыть
Кредит готівкою ОТП
Кредит готівкою ОТП

Сума кредиту до 100 000 грн
Строк кредитування до 60 місяців
Без довідки про доходи до 50 000 грн

НБУ оцінив рівень проблемних кредитів у 55%

Главная / Новости / Пресса о банках / НБУ оцінив рівень проблемних кредитів у 55%
Загальний обсяг кредитів склав 1,032 трильйона гривень

Загальний обсяг кредитів склав 1,032 трильйона гривень

На кінець першого кварталу 2017 року частка дефолтних кредитів в банківській системі України за оновленими правилами оцінки кредитних ризиків склала 55,1%.


За інформацією Нацбанку, порівняно з груднем минулого року частка непрацюючих кредитів на кінець першого кварталу суттєво зросла.


Проте показники для розрахунку динаміки не наводяться. Як наголошується на сайті регулятора, відповідну статистику Нацбанк публікує вперше. Зазначено, що поняття "непрацюючий кредит" за новою методикою максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття "non-performing loans".


Недійсними визнаються кредити з простроченням платежу більш ніж на 90 днів, або за якими погашення боргу малоймовірно без справляння забезпечення, пояснили в НБУ. Згідно з наведеними даними регулятора, на 1 квітня обсяг непрацюючих кредитів в системі становив 568,8 мільярда гривень.


Загальний обсяг кредитів склав 1,032 трильйона гривень. За інформацією Нацбанку, на кінець першого кварталу частка непрацюючих кредитів суттєво зросла порівняно з груднем минулого року. Але показники для розрахунку динаміки не наводяться.


Повідомляється, що НБУ буде публікувати інформацію про обсяги і частку непрацюючих кредитів щомісяця. В липні 2016 року регулятор удосконалив підхід до оцінки банками кредитних ризиків. Нові правила застосовувалися в тестовому режимі.


З 3 січня 2017 року нові вимоги Нацбанку за оцінкою банками кредитних ризиків набули чинності. Ключовим фактором оцінки ризику за новими правилами є фінансовий стан позичальника. Проте за дрібними кредитами можлива оцінка на портфельній основі, де основним є фактор обслуговування кредиту.

— 16.05.2017
Другие новости