Заявка на кредит онлайн. Без довідок і поручителів

Оформить заявку Скрыть
Кредит готівкою
Кредит готівкою

БЕЗ ДОВІДКИ ПРО ДОХОДИ
50 000 ГРН НА РЕАЛІЗАЦІЮ ТВОЇХ ІДЕЙ
ФІКСОВАНА СТАВКА

НБУ пом'якшив умови кредитування Фонду гарантування

Главная / Новости / Пресса о банках / НБУ пом'якшив умови кредитування Фонду гарантування
Рішення необхідне для підвищення ефективності підтримки ліквідності Фонду

Рішення необхідне для підвищення ефективності підтримки ліквідності Фонду

Національний банк України пом'якшив умови надання кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.


Про це повідомляється на сайті регулятора з посиланням на постанову №47, яка набирає чинності з 8 червня.


Рішення необхідне для підвищення ефективності підтримки ліквідності Фонду, а також посилення захисту інтересів вкладників банків.


Зазначимо, що регулятор також пом'якшив вимоги за строками погашення державних облігацій, наданих ФГВФО в заставу по кредиту. Тепер НБУ буде приймати в якості застави папери зі строком погашення не раніше ніж день погашення кредиту або його відповідної частини.


Згідно з документом, тепер Фонд має право звернутися до Нацбанку з клопотанням про зміну умов кредитного договору, у тому числі продовжити термін користування кредитом. Регулятор також пом'якшив вимоги за строками погашення державних облігацій, наданих Фондом в заставу по кредиту.


Тепер НБУ буде приймати в якості застави папери зі строком погашення не раніше ніж день погашення кредиту або його відповідної частини. Вказано, що Нацбанк зобов'язав Фонд при наявності у нього вільної ліквідності достроково повернути кредит, при цьому мінімальний обсяг коштів Фонду повинен бути не нижче 2,5% суми гарантованих коштів вкладників.


Регулятор наділив себе правом на день погашення облігацій здійснювати договірне списання коштів з поточних рахунків Фонду на погашення заборгованості за кредитом, якщо день погашення припадає на день повернення кредиту.


На 30 травня заборгованість Фонду гарантування вкладів фізичних осіб по кредитах перед Міністерством фінансів України становила 59,56 мільярда гривень, а перед Національним банком – 9,1 мільярда гривень.


За інформацією ФГВФО, витрати на обслуговування цих кредитів в 2016 році склали 3,1 мільярда гривень. При цьому кредити Мінфіну були отримані за ставкою від 9,99% до 12,5% річних, а кредити НБУ – 12,5% річних.

— 09.06.2017
Другие новости